JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Kwiecień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Toyota Celica VII - Blondyna ;) Głodnego
Glodny 1992
Samochód:
Toyota Celica VII 1.8 VVTL-i pakiet G-ts

Silnik:
2ZZ-GE

Przeniesienie napędu:
sprzeglo exedy stage 1

Zawieszenie:
seria

Hamulce:
tarcze nawiercane wentylowane kepler
klocki greenstuff

Układ wydechowy:
seria + sportowy kat

Układ dolotowy:
wkladka K&N

Koła:
205/50R16 yokohama S drive
zima seria

Wnętrze:
seria

Audio:
seria

Body:
wersja przedliftowa
lotka TRD
lapmy przod europa
antenka z hondy s2000
zderzak przod europa

Krótki opis planów zmian:
komputer ecu TS +
wymiana lift boltsow +
swiece denso irydowe +
xenony +
filtr oleju K&N +
dywaniki -
lampy tyl polift -

Krótki opis/historia samochodu:
kochanka zakupiona 2 lata temu poczatkiem czerwca, od szanownego doktorka ktorego pozdrawiamy wraz z celica.
wyprawa z gor do pulaw , przebyte kilometry oplacily sie do autka przekonalem sie dopiero po 3 przejezdzie , natomiast
po przyjezdzie okazalo sie ze wczesniej auto mialo maly wypadek w prawe drzwi ktore zostaly zamienione na inne.
przy rozebraniu auta do projektu i po glebszym sprawdzeniu nie bylo wiecej przykrych przygod.
wczesniej auto bylo w oplakanym stanie po za silnikiem i wnetrzem , ale tego szukalem do projektu.
zmiana koloru i rozne detale zakonczyly projekt powodzeniem i spelnieniem marzen.
projekt zaczal sie poczatkiem zimy , dostalem ja w swoje rece koncem kwietnia.

tak wygladala gdy kupilem :
Img

w czasie prac:
Img
Img
Img

aktualnie :
Img
Img
Img
Edytowane przez damiansd4hide3 dnia 21 marzec 2013 21:15:33
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Bardzo ładna celica Uśmiech :) naprawde godna uwagi Uśmiech :) Ale wydają mi sie koła troche za małe jak na gabaryty tego samochodu ale to pewnie z czasem też zmienisz.
Jak wogóle sprawuje się ten Toyotowski system VVT-i ?
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
szwarceneger1603
No Łukasz wkońcu blondyne przedtawiłeśUśmiech :)Uśmiech :) Opis zgodny z prawdą potwierdzam. Na własne oczy widziałem. Próbowałem coś doradzićUśmiech :) A poza tym ślicznotka jestUśmiech :)Wnerwiony ;[
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
dzieki Oczko ;)
Damian, 18 wygladaja bardzo ladnie na celice, ale ja poszlem na kompromis pomiedzy wygladem a osiagami, teraz alu sa malowane na bialo wiec optycznie powinny sie zwiekszyc.
system vvti bardzo mi przypadl do gustu od poczatku lubuje sie w v-tecu
jednak biala celina to bylo marzenie, w gruncie vvtLi jest bardzo podobny. do 4 tys rpm jest spokojnie i cicho niczym sie nie wyrozniam od innych aut to samo ze spalaniem mozna zejsc ponizej 10 tym bardziej ze przy 1.8 silnik jest bardzo elastyczny potrafie 6 jechac 50 nie mulac ale skrzynia cierpi. powyzej 4 rpm autko zaczyna w miare isc a gdy wykreci sie powyzej 6 zaczyna sie bajka Uśmiech :) jest bardzo glosna ale jedzie potrafi tez wtedy lykac kolo 20 no ale cos za cos za to ja wlasnie kocham Hihi ;]
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
No tak 18 były by przepiękne na tym aucie Uśmiech :) na osiągach wiele bys nie stracił myśle, zależy też od opony i wagi felgi.
to jednym słowem VVT-i jest 2 funkcyjny, na miasto jak i do wyścigów. A powiedz mi ty masz zmienne 2 wałki czy 1 ?
Oglądałem twoje filmiki na YT, brzmi wsumie jak rajdówka taki osowaty dzwięk Język 1
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
szwarceneger1603
Dżwiek posiada ona przepięknyUśmiech :)Uśmiech :) Słychać ją już z bardzo dalekaUśmiech :)Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Travis
Bardzo ładne Celica. Docelowo moim pierwszym autem miała być Celica TS ale z czasem doszedłem do wniosku że jednak potrzebuje coś większego Uśmiech :) Linia tego auta jest bombowa. Szkoda że Toyota zrezygnowała z napędu AWD bo auto miażdżyłoby jak stara VI gen GT4 lub V gen. Co do VVTI to ciekawy patent w lexusie mam podobnie. do 4200 obrotów bez szału ale jak tylko lekko się przekroczy nagle czuć przyrost mocy. Ale jakoś nie będę za tym tęsknił he he he Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
myslalem powaznie o 18 ultraleggery ale niestety koszty nie puscily,jesli chodzi o wage to jedne z lzejszych na rynku.

damiansd4hide3 napisał(a):

to jednym słowem VVT-i jest 2 funkcyjny, na miasto jak i do wyścigów. A powiedz mi ty masz zmienne 2 wałki czy 1 ?
Oglądałem twoje filmiki na YT, brzmi wsumie jak rajdówka taki osowaty dzwięk Język 1


jest to bardzo fajne rozwiazanie, tylko trzeba wyroznic ze vvti a vvtli to dwa rozne silniki celicy
vvti to slabsza jednostka toyoty 140km a vvtli to dzielo yamahy ktora wykrzesala 192 km literka L oznacza lift czyli wznios zaworow tu mala regulka:
"gdy przekroczyło się ok. 6000 obrotów, komputer ECU wysuwał specjalny trzpień w taki sposób, aby do działania przystąpiły znacznie ostrzejsze krzywki zaworowe. Dzięki temu w ograniczonym zakresie obrotów silnik miał wręcz wyścigową charakterystykę. Układ ten, choć niezwykle skuteczny, został jednak wycofany ze względu na niespełnianie norm emisji spalin"

jest na 2 walkach.
ladny dzwiek wydobywa sie z silnika jak sie go kreci, natomiast do wydechu zostal zalozony wysokoprzeplywowy kat plus emulator
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
A no to na 2 wałkach to jest to napewno znacznie lepsze, w 1JZ którego kupiłem mam tylko na 1 wałku, zwykłe VVTi. Ciekawe jak to będzie jeździc.

192 konie w takiej budzie to już napewno fajnie idzie, musisz mnie przewieśc Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
damiansd4hide3 napisał(a):

A no to na 2 wałkach to jest to napewno znacznie lepsze, w 1JZ którego kupiłem mam tylko na 1 wałku, zwykłe VVTi. Ciekawe jak to będzie jeździc.

192 konie w takiej budzie to już napewno fajnie idzie, musisz mnie przewieśc Hehehe :D


nie takie zwykle Uśmiech :) bo z turbem tak? z tego co wiem to jest tam niesamowity moment obr.

1100 kg to jej najwiekszy atut, nie ma problemu przy najblizszej okazji Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
prawie 200 koni i waga 1100 KG? to tyle co moje bmw E30. Musi ładnie to latać Hehehe :D
Tak tak z turbem, nallepsze przy VVTi jest to że turbo wstaje już od samego dołu, najwyższy moment przy 2400 obr. 374 Nm Uśmiech :) a gdy turbo słabnie przełącza sie VVTi i dalej ciągnie Hehehe :D

Jakbyś wsadził do Celici turbo to pewnie było by podobnie, byłby fajny wykres Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
daje rade w codziennym przemieszczaniu, juz nie jeden cwaniak sie na niej przejechal tym bardziej ze mam sciagniety emblemacik TS i mysla ze to 140 Hehehe :D
no wlasnie ten silnik jest ciezki do uturbienia, ze wzgledu na swoja charakterystyke i w pl nie ma fachowcow do jego wystrojenia, w vvti nie ma z tym problemu. ciagle mysle o zalozeniu jej kompresora to najlepsze wyjscie co prawda jest dedykowany greddy ale cena to masakra. w myslach kombinuje kompresor z rozbitego mercedesa itd zobaczymy co z tego wyniknie

w sumie mamy podobne silniczki Uśmiech :) dobra opcja z tym turbem a niutki tylko do pozazdroszczenia szykuj ja niech drza be-emki twoja tez Uśmiech :)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
kolumb6
Piękna ta toyotkaHehehe :D Ogólnie to autko ma charakterek jak większość japońców Hehehe :D Ja bym tu widział czarne fele <3 czarny z białm zawsze pięknie się komponuje Język 1
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
maiui
Nie no gratulacje wozu ! nic ino pozazdrościc Uśmiech :) Jest poprostu Zaje*&@#sta !
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
no i wreszcie kupione skarbenka Oczko ;)

Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Fajne lampiony Uśmiech :) ciekawe jak wyglądają na aucie.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
juz siedza pstrykne pare fotek to ocenisz nowy dizajn Oczko ;)
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Travis
Dawaj foty Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Glodny 1992
w weekend wrzuce Oczko ;)

Img

Img

Img

Img

Img

Img
Edytowane przez Glodny 1992 dnia 29 kwiecień 2013 09:25:19
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
No no Hehehe :D zaje^*Sta Hehehe :D teraz na tych białych felach dużo lepiej wygląda niż wcześniej na srebrnych, lampy również na + Uśmiech :) nie sądziłem że będą lepsze.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Toyota Corolla e12 TS Twój Samochód 3 26 luty 2016 15:37:39
Datsun 200sx, Dodge Stealth/Mitsubishi 3000GT, Toyota Supra, 2x Nissan Skyline Twój Samochód 4 23 grudzień 2015 15:16:43
Toyota Avensis T25 by Łapek Twój Samochód 5 20 listopad 2015 16:06:35
Toyota Supra MK3 1JZ R154 Sprzedam ARCHIWALNE TEMATY 5 19 maj 2015 14:55:29
Toyota Supra MKIII MA70 Byłe Pojazdy 259 19 maj 2015 13:05:12
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019