JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub naszą stronę - Facebook
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Aktualnie online
Statystyka
» Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
» Gości online: 14 Użytkowników online: 0
» Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Mjut
» Wszystkich Użytkowników: 370
» Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 0
Urodziny Jest 1 dziś urodziny: MarcusGealo (25)
Kalendarz
<< Czerwiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś się o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [26 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosy]

Z Google
Z Google
14% [7 głosów]

Przez wizytówkę
Przez wizytówkę
0% [0 głosów]

Przez naklejkę na samochodzie
Przez naklejkę na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 49
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Partnerzy
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Seba-pdPL
09 październik 2017 11:50:28
Jak nadal bedzie taka cisza na stronce to robimy z Damianem przekierowanie adresu strony JE na naszego fanpage'a na FB

Seba-pdPL
11 grudzień 2016 19:28:35
SZYKOWAĆ FURY NA 23 GRUDNIA 2016 , GODZ. 19:00 - odbędzie sie spot opłatkowy Umiech :) Zanotować, zapamiętać & przyjeżdżać Wykrzyknik! Fura

Seba-pdPL
28 listopad 2016 14:30:52
Jeśli JE ma nadal istnieć w najlepsze to trzeba zrobić zrzute (choćby skromną) i zapłacić komuś, jeśli ma być wszystko poprawnie ogarnięte

damiansd4hide3
28 listopad 2016 09:25:13
Jest tylko jedna kwestia, ktoś kto się zna chce ZAROBIĆ....każdy jeden.

Seba-pdPL
27 listopad 2016 10:15:42
Pracuję nad tym, poprawiłem już troche rzeczy, ale nadal one występują Ehh ;/ Więcej rzeczy nie dam rady już ogarnąć Smutny :( Potrzebujemy wsparcia kogoś, kto zna sie na rzeczy i potrafiłby to ogarnąć. Macie takiego znajomego? Podrzućcie nam go Umiech :)

Bartekk
18 wrzesień 2016 10:12:17
kurde same errory Smutny :(

Seba-pdPL
23 sierpień 2016 21:04:08

damiansd4hide3
01 czerwiec 2016 15:49:23
hehehe Hehehe :D dzikujemy Hehehe :D nawzajem Hehehe :D

Seba-pdPL
01 czerwiec 2016 15:35:24
Z okazji Dnia (Duego) Dziecka wszystkim mionikom i pasjonatom, szczeglnie japoskiej motoryzacji Umiech :) : http://japanelite.
..zawsze.png


damiansd4hide3
13 maj 2016 20:18:07
no dokadnie seba Hehehe :D hehe

[PM] Konsekwencje jazdy na rezerwie


Paliwo nie jest tanie. Po zatankowaniu baku do pena patrzymy z przeraeniem na rachunek, a z jeszcze wikszym obserwujemy obniajcy si wskanik zuycia paliwa. Podpowiadam, jak dugo moemy jecha na rezerwie paliwa.


Wielu kierowcw odciga w nieskoczono moment zatankowania auta, co moe okaza si nieprzyjemne w skutkach. Przede wszystkim pamitajmy e nie powinnimy dopuszcza do sytuacji, gdy si kontrolka rezerwy wieci przez duszy czas. Poruszanie si z prawie pustym zbiornikiem paliwa bardzo czsto prowadzi do uszkodzenia ukadu paliwowego, Moe wiza si to z duymi kosztami naprawy.
Ile kilometrw przejedziemy na „oparach”?

Oglnie przyjte jest, e kontrolka zaczyna si pali kiedy zostaje nam okoo 5-7 litrw paliwa – dziki ktrym powinnimy przejecha okoo 40 km .

Osoby posiadajce auta z komputerami pokadowymi s informowani o koczcym si paliwie okoo 30 km wczeniej.

Pomimo wiadomoci e nasze auto po zapaleniu si lampki rezerwy powinno przejecha co najmniej 40 km, naley pamita eby nie wykorzystywa w peni tego dystansu. Naley znale najblisz stacj paliw i uzupeni bak. W momencie kiedy zbiornik paliwa jest pusty, moe doj do zanieczyszczenia filtra i zapowietrzenia ukadu paliwowego.
Jazda na rezerwie i jej wpyw na pomp paliwa

Jazda z ma iloci paliwa w baku to bardzo czsty w przypadek w wiecie polskich kierowcw. Aby nie odczu skali wydatkw, tankuj oni kilka litrw paliwa w nieduym odstpie czasowym. Pozwala im to zachowa pynno finansow przy braku koniecznoci rezygnowania z jazdy pojazdem. Taka praktyka niesie za sob jednak take negatywne konsekwencje.


Rezerwa przecitnego auta mieci ok. 10 % cakowitej pojemnoci baku, co oznacza, e gdy zapala si jej kontrolka, w zbiorniku znajduje si ok. 5-8 litrw paliwa. Zbyt czsta jazda na tak maej iloci paliwa w baku moe przyczyni si do uszkodzenia pompy paliwa. Dlaczego?


    Przegrzanie pompy


Paliwo transportowane przez pomp paliwow do ukadu wtryskowego silnika, stanowi dla niej czynnik chodzcy. Odbierajc od niej ciepo pozwala na obnienie jej temperatury, nie dopuszczajc tym samym do jej spalenia (zatarcia). Aby wymiana energii cieplnej bya skuteczna wane jest, by nie brakowao czynnika chodzcego. Jeli zatem w baku pozostaje ok. 2 litrw paliwa, a ruch auta powoduje jego poruszanie si po barku, to moe doj do sytuacji, w ktrej pompa nie otrzyma paliwa zasysajc powietrze. Jazda na tzw. „oparach” zwiksza diametralnie ryzyko awarii.


    Zapowietrzenie pompy paliwa i zamarznicie wody w jej filtrze


Innym problemem zwizanym z notoryczna jazd na rezerwie jest nadmierne gromadzenie si wody w zbiorniku. Im wiksza jest przestrze jak bak jest wypeniony powietrzem, tym wicej wody moe pojawi si na jego ciankach (zwaszcza przy duych amplitudach temperatur). O ile niedua ilo wody zmieszana z paliwem nie powinna zaszkodzi silnikowi (mowa tu o jej ladowych ilociach), o tyle nagrodzenie si jej w filtrze paliwa moe doprowadzi zim do unieruchomienia pojazdu (na skutek zamarznicia wody).

    Osad w zbiorniku


Wiele kontrowersji dotyczcych jazdy na rezerwie wzbudza teoria jakoby maa ilo paliwa w baku przyczyniaa si do pompowania przez pomp paliwow osadw nagromadzonych w zbiorniku. Z logicznego punktu widzenia wydaje si by to nie prawd, bowiem pompa zasysa paliwo z dna zbiornika, na ktrym gromadzi si wikszo zanieczyszcze (najczciej piasek). Z drugiej jednak strony warto zwrci uwag na to, e wiksza ilo paliwa w baku moe skutecznie rozrzedza ilo zanieczyszcze jaka dostaje si w danej iloci do filtra pompy (w danej jednostce czasu), pozwalajc najmniejszym jego frakcjom na dostanie si do pompy (ktre w maych ilociach nie zniszcz od razu ukadu wtryskowego pojazdu) Jeli jednak roztwr paliwa i piasku posiada wysokiego stenie zanieczyszcze, to zassanie w krtkim czasie duej porcji piasku, moe po prostu zablokowa filtr paliwa unieruchamiajc auto.

Ile kosztuje wymiana pompy paliwa?Nadmierne oszczdzanie na tankowaniu auta, przejawiajce si notoryczn jazd z niskim poziomem paliwa w baku moe skutkowa powan awari. Jeli kierowca odkada w czasie moment tankowania bd napenia jego zbiornik tylko niewielk iloci paliwa naraa pomp paliwa na przegrzewanie, ktre moe zakoczy si jej spaleniem.

Cena pompy paliwa

Koszty wymiany pompy paliwa (w baku) potrafi mocno zatrz stanem konta waciciela pojazdu. Przecitnie na zakup nowej naley przygotowa ok. 500 z. W przypadku czci oryginalnych koszty oczywicie s wysze, ale wikszym problem moe okaza si cena robocizny. A z t robocizn bywa rnie, czasem zamkniemy si w granicach 1800 z

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:

2 #1 damiansd4hide3
dnia 12. czerwiec 2014 18:44:43
Doda bym do tego nie tylko uszkodzenie pompy paliwa itp. ale w samochodach Turbo jazda na rezerwie (Ostra jazda na rezerwie) moe spowodowa z uboenie mieszanki co w konsekwencji moe doprowadzi do stopienia tokw.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2017