JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Kwiecień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosów]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Honda ACCord VI CL SOHC VTEC
Seba-pdPL
Przedstawiam wam mój kolejny japoński (dupo)wóz - HONDA ACCORD VI CL Uśmiech :)


Silnik: 1.8 16V SOHC VTEC, F18B2, benzyna
Wersja wyposażeniowa: SE
Nadwozie: 4-drzwiowy sedan
Moc: 136KM @ 6000 RPM
Moment obrotowy: 175 Nm @ 4800 RPM
0-100 km/h: 10,4s
Produkcja: 2000r.
Masa własna: ok. 1380-1475 kg (nie ważyłem osobiście, dane od ciotki Wikipedii).



ACC kupiony jakoś w połowie kwietnia br. (anglik), w zasadzie niespodziewanie. Jeździ na srebrnych aluskach 15", na nich laczki bodajże 195/70. Na fabryczne nagłośnienie nie narzekam, cieszy ucho (z tego, co mi wiadomo, siedzi tam Bose) Hehehe :D Co do "kopa" - no niby jest czym jechać, jest niby ten VTEC, ale na dłuższą mete i tak dostaje baty od mojego Mitsu Język 1
Na chwilę obecną mam parę planów odnośnie niewielkich modernizacji Acc, m.in. zmiana tego paskudnego wydechu (bo wygląda jak od diesla), pomalowanie zewnętrznych części pod kolor Hondy (lusterka, listwy, klamki), usunięcie większości seryjnych znaczków z karoserii, otwierana całkowicie tylna klapa bagażnika... a przede wszystkim wrzucenie wlep Japan Elite na szyby Hehehe :D Jeśli macie jakieś inne fajne pomysły na to auto - są mile widziane Oczko ;) Możliwe, że skorzystam, jeśli przypadną mi do gustu Oczko ;)



Niedługo po zakupie:

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img

Img
Seba-pdPL dodał/a następującą plik:
Nie masz uprawnień to pobierania załączników w tym temacie.

Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
rudy88
zamien na moją Hehehe :DHehehe :DHehehe :DHehehe :D (przynajmniej pojdzie w dobre rece) bo jak juz wspominalem to poluje na celice a Hani byle komu nieoddam ;p
EAT/SLEAP/JDM Fura
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
gacuus
sprzedaj i kup coś co jedzie Diabełek ]:->
chcesz podskoczyć mi? No na pewno ... Hehehe :D

Img

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
w anglii jest sporo fajnych JDMów więc znajdź coś Hehehe :D po co inwestować w coś co jest słabsze od carismy?
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Wszystko z czasem panowie, póki co musze przejeździć jakiś rok, później bede szukał czegoś innego Uśmiech :) Małymi kroczkami, a do przodu Uśmiech :) Honde kupiłem bardzo okazyjnie, w zasadzie grzechem było jej nie wziąć. Sprawna w 100%, wzięta od pasjonata-hobbisty, nic nie stuka, nie kopci, wszystko robione na bieżąco, a to wszystko za małe pieniądze Uśmiech :) A co do tego, że Hanka "dostaje baty" od Mitsu to prawda - niewiele wolniejsza, bo waga samochodu robi swoje, o jakieś 0.4s jest gorsza od Kariny, ale to nie jest powód, żeby od razu po niej jechać Hehehe :D Przecież Honda to też japończyk ^^ Język 2
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
gacuus
honda nie kopci ? to nie honda
każda honda kopci Język 1 ale ty tego nie wiesz bo jezdzisz mitsu Język 1
kogo nie zapytasz kazdy wie ze jak honda nie kopci to znaczy ze cos jest zepsute
chcesz podskoczyć mi? No na pewno ... Hehehe :D

Img

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
Moja nie kopci Hehehe :D przynajmniej nikt mi o tym nie powiedział i sam tez nie widziałem Hehehe :D
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Natomiast ja słyszałem, że Honda może lekko zakopcić dopiero po przekroczeniu ok. 5000-6000 RPM Język 2 No chyba, że ktoś ma dziure w wydechu Hehehe :D
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
gacuus
damiansd4hide3 napisał(a):

Moja nie kopci Hehehe :D przynajmniej nikt mi o tym nie powiedział i sam tez nie widziałem Hehehe :D


bo sie z tylu nie widziales Język 1

albo oleju nie masz
chcesz podskoczyć mi? No na pewno ... Hehehe :D

Img

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Zostały wyczyszczone i pomalowane zaciski specjalnym (czerwonym) spray'em do zacisków. Wpadły również (w końcu) na szyby klubowe wlepy, a do środka nowe, gumowe dywaniki Hehehe :D

Img

Img


Połączony z 08. wrzesień 2014 23:03:56:
Odświeżyłem z zewnątrz reflektory przednie w zasadzie za bezcen, "domowym sposobem" Uśmiech :) Co prawda to nie to samo co polerka maszyną i preparatami, ale i tak dużo to dało - z resztą efekty oceńcie sami Uśmiech :)

Przed i po odświeżeniu:

Img -> Img

Img -> Img

Img -> Img


Efekt choćby takiego "domowego" odświeżenia reflektorów można zobaczyć w nocy Uśmiech :) Bez porównania jaśniejsze światło z lamp oraz lepsza widoczność na drodze Fura
Edytowane przez Seba-pdPL dnia 08 wrzesień 2014 23:05:50
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
Odkopuję temat Hehehe :D Aż mi wstyd, że tak dawno tego tematu nie aktualizowałem Killer

Wymieniony został olej w skrzyni biegów na dedykowany MTF-3 oraz zakupione (na zaś) 5l oleju silnikowego Shell Helix HX7 10W40 Uśmiech :)

Przed świętami BN zrobiłem prezent Accord'ce i oddałem ją na:
- dokładne mycie (w tym profili zamkniętych, spodu, komory silnika wraz z silnikiem)
- profesjonalną ręczną polerkę
- konserwację spodu i karoserii (na przyszłość, żeby sól czy inne paskudztwo nie chwyciło się auta).

Fotka przed i po myciu komory (i) silnika:

Przed:
Img

Po:
Img

Więcej zdjęć w załącznikach pod postem Język 2


Wrzucona została jeszcze wcześniej para wlep na tylny zderzak (powód to nie rdza czy jakiekolwiek wgniecenia Oczko ;) ).
Jakiś czas temu został kupiony i wymieniony kompletny prawy przedni zacisk hamulcowy, ponieważ tłoczek tak skorodował, że w ogóle przestał odbijać i nie dało się go cofnąć nawet maszynką, co za tym idzie temperatura tarczy i hamulców była tak wysoka, że po przejechaniu ok. 8 mil (~13 km) i po podejściu do koła, można było kiełbaski smażyć, WD-40 nie pomagało choćby na chwilkę Hehehe :D
Seba-pdPL dodał/a następującą plik:
Nie masz uprawnień to pobierania załączników w tym temacie.

Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
damiansd4hide3
no to ładnie zapieczona szczęka hamulcowa....
Komora silnika na ++ zdecydowanie Uśmiech :) zawsze to przyjemniej się patrzy czy coś robi pod maską.
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 
Seba-pdPL
AKTUALIZACJA:

Hondy na dzień dzisiejszy już nie posiadam, odjechała z dniem 2 maja 2015. Za to wymieniłem ją na inną zabaweczke, którą przedstawię niebawem na forum Oczko ;)
Img
Podzielenie się tym wpisem:
Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
 

Poleć ten wątek
URL:

Przejdź do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Honda Jazz II Byłe Pojazdy 12 17 lipiec 2016 18:41:44
Honda Civic EK3 by Czarodziej Twój Samochód 18 22 czerwiec 2016 23:08:21
Honda Civic EJ9 Byłe Pojazdy 64 05 luty 2016 14:30:01
Części honda civic v-gen 1.3 hatch 95r Sprzedam 1 23 grudzień 2015 13:49:33
HONDA CIVIC MB2 B18C By Ernest Twój Samochód 23 19 grudzień 2015 21:21:51
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019