JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Luty 2009 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosy]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Newsy MOTORYZACYJNE
Silnik gaśnie po włączeniu klimy. Winna może być droga w naprawie część
Silnik gaśnie natychmiast po włączeniu klimatyzacji? Tego objawu nie warto ignorować. Przyczyną może być niewielki problem z regulacją biegu jałowego, ale także poważniejsza awaria, np. zacierająca się sprężarka klimatyzacji. 

Spyker wraca z wyjątkowym supersamochodem. Ma V8 o mocy 800 KM i manualną skrzynię
Spyker wraca z wyjątkowym supersamochodem, który świadomie odcina się od obowiązujących trendów. C8 Preliator XXV nie dostał wielkiego ekranu ani automatycznej skrzyni biegów. Zamiast tego oferuje 4-litrowy silnik V8 o mocy 800 KM, 1000 Nm i 6-biegową przekładnię manualną. 

Wypożyczalnia może dostać 30 tys. zł kary. Wystarczy wynająć auto niewłaściwej osobie
Wypożyczalnia może zapłacić nawet 30 tys. zł kary, jeśli udostępni samochód osobie objętej aktywnym sądowym zakazem prowadzenia. Rząd planuje przepisy, które nałożą na firmy wynajmujące pojazdy dodatkowy obowiązek weryfikacji uprawnień klientów. 

Porsche uczci 100-lecie Nürburgringu specjalnym 911 GT3. Powstanie 100 sztuk
Porsche przygotowało specjalne 911 GT3 z okazji 100-lecia Nürburgringu. Jubileuszowa wersja powstanie w zaledwie 100 egzemplarzach i będzie skierowana przede wszystkim do kolekcjonerów oraz entuzjastów jazdy torowej. 

Poważna usterka Toyoty Camry. 655 tys. aut musi trafić do serwisu
Toyota wzywa do serwisów około 655 tys. egzemplarzy Camry z powodu usterki zestawu wskaźników. W określonych warunkach 7-calowy ekran może pozostać czarny po uruchomieniu samochodu. Problem może dotyczyć nie tylko braku informacji przed kierowcą, lecz także działania kierunkowskazów, świateł awaryjnych i części komunikatów ostrzegawczych.

Wicej z Newsy MOTORYZACYJNE ...
Subkategoria 2
[PM] Rozrusznik wolno obraca wałem silnika.
Pierwszą czynnością jest sprawdzenie stanu styków klema – biegun akumulatora. Po kilku nieudanych próbach rozruchu należy dotknąć palcem każdej z klem, aby sprawdzić, czy się ona rozgrzała. Przedtem jednak zwrócić uwagę na ich czystość. Jeżeli są pokryte nalotem lub szaro-zielonkawym albo szarym osadem o konsystencji soli lub drobnego cukru, należy klemy oczyścić.

Jeżeli po wykonaniu opisanych czynności nadal wał silnika obracany jest zbyt wolno, trzeba sprawdzić jakość styku pomiędzy rozrusznikiem i kablem, który łączy go z akumulatorem. Najpierw skontrolować, czy przewód jest dobrze osadzony w końcówce z oczkiem, następnie sprawdzić czy nakrętka, mocująca go do elektromagnesu na rozruszniku nie poluzował się lub nie skorodowała. Jeżeli występują na niej podejrzane wżery i ogniska korozji – wymienić na nową, łącznie z podkładkami.



Nakrętki i podkładki, jakie są stosowane w tym miejscu, są zazwyczaj pokryte specjalną powłoką galwaniczną, poprawiającą jakość styku, lub są całe wykonane z tego stopu. Poznać to można po ich barwie – są brązowe, czasem z metalicznym połyskiem. Dlatego należy stosować jedynie oryginalne, a zastąpienie ich zwykłymi, ocynkowanymi, traktować jako rozwiązanie doraźne. Zawsze przed połączeniem przewodów i ściśnięciem ich końcówek śrubami lub nakrętkami, pamiętać o pokryciu ich warstewką „Elektrosolu”. Pamiętać, aby podłączyć wszystkie dochodzące do elektromagnesu przewody. Zazwyczaj są to dwa: gruby, łączący elektromagnes z alternatorem i znacznie od niego grubszy, idący do dodatniej klemy na akumulatorze.


Prace przy rozruszniku i dochodzących do niego przewodach można wykonywać JEDYNIE przy zdjętej klemie z ujemnego bieguna akumulatora (łatwiej ją zdjąć, niż tę z dodatniego!). W przeciwnym wypadku naprawa może zakończyć się pożarem.



Jeżeli styk między przewodem i śrubą stykową elektromagnesu jest dobry – nie grzeje się, a rozrusznik nadal wolno kręci wałem silnika, przyczyną może być uszkodzenie rozrusznika (zużycie szczotek) albo wypalenie styków wewnątrz elektromagnesu. Przed rozebraniem rozrusznika warto sprawdzić jakość styku przewodu łączącego biegun ujemny akumulatora z korpusem silnika. W razie potrzeby odkręcić go, starannie oczyścić i przykręcić z powrotem, najlepiej tą samą śrubą z tą samą podkładką. Przed skręceniem pokryć warstewką „Elektrosolu”.

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019