JAPAN ELITE - Miłośnicy, pasjonaci i posiadacze japońskiej motoryzacji
MENU
Polub nasze profile społecznościowe
Ostatnie posty
Ostatnio na Forum
Artykuly
Komentarze
Najnowsze filmy
Partnerzy
Kalendarz
<< Listopad 2014 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Brak wydarzeń.

Ankieta
Skąd dowiedziałeś/aś sią o Japan Elite?

Reklama na innym forum/stronie
Reklama na innym forum/stronie
12% [6 głosów]

Od znajomego
Od znajomego
53% [27 głosów]

Poprzez Facebook
Poprzez Facebook
8% [4 głosy]

Z Google
Z Google
16% [8 głosów]

Przez wizytówką
Przez wizytówką
0% [0 głosów]

Przez naklejką na samochodzie
Przez naklejką na samochodzie
12% [6 głosów]

Ogółem głosów: 51
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 04. lipiec 2013

Archiwum ankiet
Reklama
Newsy MOTORYZACYJNE
BMW miało własną Klasę G. Luksusowa terenówka G74 nie powstanie tak szybko
BMW wstrzymało prace nad projektem G74, który miał stać się luksusowym terenowym konkurentem Mercedesa Klasy G. Model był rozważany jako prestiżowy SUV zdolny rywalizować z ikoną segmentu, jednak koncern zdecydował się odłożyć program w ramach przeglądu swojej gamy. 

To jeden z ostatnich takich Volkswagenów. 333 KM i ani grama elektryfikacji
Volkswagen Golf Variant R pozostaje jednym z najbardziej nietypowych samochodów w obecnej gamie marki. Ma 333 KM, napęd 4MOTION, skrzynię DSG i nie korzysta z żadnego elektrycznego wsparcia. 

Renault odpowiada na ofensywę Chin. Padła ważna deklaracja o fabrykach
Renault nie zamierza zamykać fabryk mimo rosnącej presji ze strony chińskich producentów. Zamiast tego koncern stawia na obniżenie kosztów produkcji o 20 proc. i skrócenie czasu opracowania nowych modeli do zaledwie dwóch lat. 

Wracasz z wakacji? Ten prosty wyłącznik może uratować akumulator i poranny rozruch
Wracasz z wakacji, przekręcasz kluczyk i... auto nie chce odpalić? Winny często okazuje się rozładowany akumulator. Wysokie temperatury oraz elektronika pracująca w tle potrafią skutecznie wyczerpać jego zapas energii.

Tu kierowcy najczęściej przejeżdżają na czerwonym. Ta kamera wystawiła ponad 6 tys. mandatów
Najbardziej zapracowana kamera RedLight w Polsce działa w Warszawie. W pierwszym półroczu 2026 roku zarejestrowała 6 142 przejazdy na czerwonym świetle, niemal trzykrotnie więcej niż urządzenie z drugiego miejsca. 

Wicej z Newsy MOTORYZACYJNE ...
Subkategoria 2
Rewolucyjne opony KROTON duo - Nowa technologia z Japonii
Najnowsza przełomowa konstrukcja japońskich inżynierów w kwietniu zadebiutuje w Europie. Jeden z największych koncernów oponiarskich na świecie podpisał umowę na wyłączność z Allegro. Debiut marki na europejskim rynku zbiegł się w czasie z wyróżnieniem „Innowacyjny Produkt Roku” na zakończonych kilka dni temu targach motoryzacyjnych w Genewie.







KROTON® duo to pierwsza opona wykonana w technologii OUT.IN BOTH-SIDE FACING OUTWARDS (posiada dwa rodzaje bieżnika na obu jej powierzchniach) z zastosowaniem ATS – nowatorskiej techniki wypełniania przestrzeni od obręczy do ściany opony musem stosowanym w oponach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.







Nowy sposób montażu usprawnia zmianę opony
Po raz pierwszy jedna opona wyposażona została w dwa bieżniki – letni i zimowy – po obu swoich stronach. Strona letnia posiada wszystkie niezbędne parametry:







twardszą, wolniej zużywającą się mieszankę,
małą liczbę lamelek, rowków i innych nacięć,
szerokie kanały odprowadzające wodę.
Natomiast druga strona opony charakteryzuje się osiągami dostosowanymi do warunków zimowych:







jest bardziej miękka i elastyczna,
posiada wysoką odporność na ekstremalnie niskie temperatury,
ma ponad 6 razy więcej nacięć i lamelek niż strona letnia.
Po raz pierwszy jedną oponę można zamontować na dwa sposoby dzięki niezwykłej konstrukcji i niespotykanej do tej pory metodzie montażu.
Nowością opatentowaną przez japoński koncern oponiarski zastosowany przy produkcji opony KROTON® duo jest stworzenie modułu, który jest „budulcem“ opony. Opona składa się z 12 elastycznych części, które po zamontowaniu na felgę idealnie się do niej dostosowują doskonale przylegając.







Żeby zamontować oponę trzeba mieć zainstalowaną dedykowaną aplikację KROTONapp®. Każdy moduł posiada unikatowy PIN umieszczony od wewnętrznej strony. Po rozpakowaniu wystarczy zeskanować PIN swoim smartfonem. To rozwiązanie służy także jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Magnesy umieszczone w każdym module aktywują się po wpisaniu PIN-u i zbliżeniu smartfona do opony (wykorzystano tutaj mechanizm działania kart PayPass). Moduł w ten sposób zamontowany jest nie do odkodowania dla nikogo innego oprócz właściciela.
Moduły to idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który nie przepada za zmianą opony w przypadku jej przebicia.
W sytuacji awaryjnej należy zeskanować oponę (używając KROTONapp®).
Na ekranie smartfona zostanie pokazany uszkodzony moduł. Wystarczy wymienić go i jechać dalej.
Moduły sprzedawane są opakowaniach, które bez problemu można zawsze wozić w aucie jak zapasową żarówkę.



Nowa metoda na obniżenie kosztów eksploatacji
Modułowa konstrukcja to oprócz ewidentnej wygody także znaczne oszczędności w budżecie każdego kierowcy:



brak podwójnych w ciągu roku kosztów wymiany opon,
brak kosztów sezonowego przechowywania opon,
jeden komplet starcza aż na 7 lat użytkowania.
Opona KROTON® duo mimo że będzie ok. 15% droższa od standardowej opony, to w rocznym rozliczeniu przyniesie realne zyski. Zastosowanie wygodnych w montażu modułów pozwala zapomnieć o długich kolejkach do wulkanizatora. Każdy może samodzielnie i bezproblemowo wymienić oponę lub jej zużyty/zniszczony moduł w dowolnym miejscu i czasie używając do tego jedynie podnośnika samochodowego i darmowej aplikacji KROTONapp®. Samodzielna wymiana kompletu opon zajmie maksymalnie 30 minut.

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Damian Majoch
Copyright Japan Elite © 2010-2019